ЗНО 2016

У 2016 році ЗНО можна буде здати з тих самих предметів, що й в 2015 році:

  • фізики,
  • української мови та літератури,
  • математики,
  • історії України,
  • хімії,
  • біології,
  • географії,
  • російської мови,
  • іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської.

ЗНО з української мови та літератури і математики стають однорівневими – поглиблений рівень скасовується у 2016 році.

Обов'язкові предмети ЗНО (як ДПА) для випускників шкіл 2016 року: 1) українська мова та література, 2) іноземна мова (одна з чотирьох, але не у форматі ЗНО, а у школах як іспит), 3) математика або історія України (на вибір один з цих предметів). Це потрібно для отримання атестату, адже цього року ДПА у школах буде проводитись у форматі ЗНО (крім іноземної). Тим випускникам шкіл, кому для вступу необхідний результат ЗНО з іноземної, треба буде спочатку складати ДПА з іноземної, оскільки вона обов'язкова для всіх, а згодом ЗНО (у форматі 2015 року) у відведену дату у призначеному пункті проведення тестування.

 Якщо комусь із випускників потрібні обидва предмети - історія та математика (скажімо, як ДПА здавати математику, але для вступу також потрібна історія) - їм варто спокійно реєструватися на обидва і здавати в зазначені дні, адже вони неодмінно будуть проводитися в різні дні. Коли та де здавати вже відомо, загляньте до розкладу ЗНО-2016.

Для абітурієнтів, які закінчили школу раніше, потрібно буде здавати лише ті предмети ЗНО, які будуть вимагатися у вузах на вибрану спеціальність. Тобто іноземну мову не потрібно обов'язково складати тим, хто вже має атестат, і якщо цей предмет не стоїть в переліку для вибраної спеціальності. Коли складати ЗНО? Під час основної сесії ЗНО разом з усіма. Для таких абітурієнтів обов'язковим є предмет українська мова та література, адже він вимагається всіма ВНЗ та на всі спеціальності. Інші предмети ЗНО потрібно шукати на сайтах вузів у правилах прийому, які вони зобов'язані опублікувати до 15 грудня.

Чи відноситься російська мова до іноземних? Тобто, чи можна здати ДПА з російської замість, наприклад, англійської? Ні (за виключенням, якщо основною іноземною в школі була російська). До іноземних мов відносяться: англійська, німецька, французька та іспанська. 

Наказ